Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ'ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, 'Bölge genelinde havanın parçalı bulutlu öğle saatlerinde itibaren Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yer yer kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

PAYLAŞ
Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?
Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Bölge genelinde havanın parçalı bulutlu; öğle saatlerinde itibaren Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yer yer kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir” denildi.
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

Bölge genelinde havanın parçalı bulutlu; öğle saatlerinde itibaren Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yer yer kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üstünde seyretmesi beklenmektedir. Rüzgarların güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.
UYARILAR:
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Elazığ, Malatya ve Tunceli çevrelerinde güney güneybatılı yönlerden kuvvetli rüzgar, yer yer fırtına(40-70km/saat), Bingöl çevrelerinde kuvvetli rüzgar, yer yer fırtına(40-70) ve kısa süreli kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:
Elazığ Merkez: 26 / Parçalı bulutlu.
Elazığ Ağın: 25 / Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren yer yer kısa süreli sağanak yağışlı
Elazığ Alacakaya:  22 / Parçalı bulutlu
Elazığ Arıcak: 24 / Parçalı bulutlu
Elazığ Baskil: 23 / Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren yer yer kısa süreli sağanak yağışlı
Elazığ Karakoçan: 24 / Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren yer yer kısa süreli sağanak yağışlı
Elazığ Keban: 26 / Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren yer yer kısa süreli sağanak yağışlı
Elazığ Kovancılar: 24 / Parçalı bulutlu
Elazığ Maden: 23 / Parçalı bulutlu
Elazığ Palu: 26 / Parçalı bulutlu
Elazığ Sivrice: 22 / Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren yer yer kısa süreli sağanak yağışlı

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN