CHP'nin Önergesi Maden'le İlgili Değil !

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, TBMM'de söz alarak, CHP'nin maden ile ilgili verdiği önerge aleyhinde söz aldı.

PAYLAŞ
CHP'nin Önergesi Maden'le İlgili Değil !
AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, TBMM’de söz alarak, CHP’nin maden ile ilgili verdiği önerge aleyhinde söz aldı.
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, CHP’nin maden ile ilgili verdiği TBMM’de partisi adına söz aldı. Maden ilçesinde yaşanan heyelan riskini anlatan Metin Bulut, bölge milletvekilleri olarak teyakkuz halinde olduklarını belirterek, önceliklerinin can güvenliği olduğunu söyledi.

BULUT: VATANDAŞLARIMIZIN TAHLİYESİYLE ALAKALI TÜM TEDBİRLER ALINMIŞTIR.

Önceliklerinin vatandaşın can güvenliği olduğunu söyleyen Milletvekili Bulut, “Elazığ Maden ilçemizde bir heyelan tehlikesiyle karşı karşıyayız. İlimiz açısından kıymetli bir ilçemiz olan Madenimiz de böyle bir heyelan tehlikesinin olması hepimizi derinden üzmüştür. Yakın zamanda İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla 278 konut ve 232 işyerinin tahliye kararı alınmıştır. Önceliğimizin vatandaşımızın can ve mal emniyetidir. Bunun için bütün kurum ve kuruluşlarımız teyakkuz halindedir. Bütün milletvekili arkadaşlarımızın da yakın takibindedir. Vatandaşlarımızın tahliyesiyle alakalı tüm tedbirler alınmıştır. Vatandaşımız taşındığı andan itibaren bütün kirası devlet tarafından karşılanacak ve vatandaşlarımızın istediği yerde kendilerine toplu konut yapılacaktır” dedi. 

BULUT: KEŞKE ÖNERİNİN İÇERİĞİ DE AYNI ŞEKİLDE ANLAMLI OLSAYDI.

CHP’nin verdiği önerinin Maden İlçesi ile hiçbir alakası olmadığını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “CHP’nin Grup Önerisini dinledik. Muhalefetin bir il ile ilçe ile alakalı vermiş olduğu grup önerisini anlamlı bulurum. Keşke önerinin içeriği de aynı şekilde anlamlı olsaydı. Sadra şifa, Madenlinin derdine derman olsaydı. CHP’nin 20 Milletvekili imzasıyla vermiş olduğu grup önerisi şöyle; İhale usulü özel sektöre satılan, Elazığ ili maden ilçesinde kurulu bakır madeni işletmelerinin özelleştirilmesinden doğan mağduriyetin ekonomiye ve istihdama etkilerinin araştırılması ve gereken önlemlerin alınarak yeniden kamu işletmesine dönüştürülmesi amacıyla Anayasanın 98, İç Tüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca Meclis araştırması açılmasını saygılarımla arz ederim. Şimdi madenli kardeşlerimiz bizi izliyor ve eminim ki şöyle diyor; “Bunun bizim derdimiz ile ne alakası var?”. Bu önerinin Maden ile hiçbir alakası olmadığını düşünüyorum. Örneğin Maden kelimesini çıkartıp Kütahya Emet yazsanız değişen bir şeyin olmadığını göreceksiniz” diye kaydetti.

BULUT: BU ÖNERİ MADENLİNİN DERDİNE DEVA DEĞİL.

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bu öneri Madenlinin derdine deva değil, özelleştirme ile hesaplaşmadır. Maden’i siyasi bir hesaplaşmanın parçası yapmak doğru değildir. Madenin ve madenlinin acısı üzerine siyaset yapmak doğru değildir. Vaktin vacibi Maden’e ve Madenliye sahip çıkmadır. Madenli kardeşlerimiz müsterih olsunlar. Biz insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesiyle yola çıkmış bir siyasi hareketiz. Merkeze sadece insanı koyarız” ifadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN