Dikkat! Bu Pazar Hazarbaba'da Şenlik Var!

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın talimatlarıyla Türkiye'nin iki göl manzaralı tek kayak merkezi olan Hazarbaba Kayak Merkezi iddialı bir programla sezonu açıyor. 19 Ocak Pazar günü Hazarbaba'da sezonun açılışı yapılacak.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatlarıyla, son 7 yıldır işletmeci tarafından yapılmayan telesiyej hattının tüm bakımları,  güvenlik testleri tamamlanan ve malzeme eksiklikleri giderilen, kafeterya hizmetleri geliştirilen ve bütün kalemlerde fiyatları yarıya çekilen Türkiye’nin iki göl manzaralı tek kayak merkezi olan Hazarbaba Kayak Merkezi iddialı bir programla sezonu açıyor. 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Biz şehrimizin turizm potansiyelini hak ettiği noktaya getirmek gayesiyle yerel tüm değerlerimizi ve güzelliklerimizi ulusal ve uluslararası platformlara taşımak ve tanıtmak için şehrimizle birlikte yoğun bir çaba içerisindeyiz. Geçen yıllarda kayak yapmak için buraya gelen misafirlerimizin en çok sıkıntı çektiği konulardan olan otopark sıkıntısını ortadan kaldırmak için gerekli çalışmalar tamamlandı. Kayak malzemesi olarak 30 çocuk 120 yetişkin olmak üzere 150 kayak takımı ve 25 snowbord tahtası aldık. İlerleyen süreçte buraya gelen insanların taleplerine göre bu malzemeleri çeşitlendirme anlamında alımlarda yapabiliriz. Hazarbaba’ya gelen konuklarımızın en fazla şikâyetçi oldukları konulardan biriside fiyatların fazla olmasıydı. Bu yıl önceki fiyatlara göre %50’ye yakın indirimler uyguladık. Mesela basit bir örnek vermek gerekirse kayak severler kayak takımının kirası için günlük sadece otuz lira gibi bir ücret ödeyecekler” ifadelerinde bulundu.

"Tüm Elazığlıları ve Kayakseverleri Bekliyoruz"

Vali Kaldırım, “19 Ocak Pazar günü açılış programımız adeta bir festival havasında olacak. Sanatçılarımızın olduğu konser etkinliğimiz olacak. Ardından gençlerimizin çok istediği DJ gösterilerini programa aldık. Tabi ardından KARRAFT etkinliği olacak. Karda rafting dediğimiz bu etkinliği bu bölgede ilk defa yapmış olacağız. Kulüplerimizin yamaç paraşütü gösterileri olacak tabi hava koşulları uygun olursa, bizim o bölgede macera parkımız var, orada zepline gösterileri ve kayak kulübü üyelerinin gerçekleştireceği kayak gösterileri olacak. Tüm Elazığlı hemşerilerimizi, kayak severleri, kar keyfini yaşamayı isteyen herkesi programa bekliyoruz. Haydi Elazığ Hazarbaba sizi bekliyor” ifadelerinde bulundu.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN