Elazığ Belediyesi Web Sitesi Yenilendi

Elazığ Belediyesi, kurumsal web sitesini ve yazılım altyapısını yenileyerek, yeni arayüzüyle vatandaşların karşısına çıktı. Yenilenen arayüzü ile okurlarının karşısına çıkan elazig.bel.tr sitesi , birçok belediye tarafından tercih edilen Medya İnternet Yazılım ve Hizmetleri tarafından oluşturuldu.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Elazığ Belediyesi, vizyon projelerini bir bir hayata geçirirken belediye ile vatandaş arasındaki köprülerden birini oluşturan kurumsal web sitesini de tamamen yeniledi. Bu kapsamda elazig.bel.tr sitesi, okurlarının karşısına yeni tasarımı ve yazılım altyapısı ile çıktı.

KULLANICI DOSTU WEB SİTESİ
Dünya genelinde önemli bir standart haline gelen ve gelişen web teknolojileri ile desteklenen kullanıcı dostu web tasarım uygulamaları, Elazığ Belediyesi kurumsal web sitesinin de yeni tasarımında öne çıkıyor. 

AMAÇ KULLANICIYI HEDEFİNE KOLAY ULAŞTIRMAK 
Yeni web sitesi projesi kurgulanırken en büyük öncelik kullanıcıları erişmek istedikleri hizmetlere en kısa sürede ulaştırmak olmuştur. Vatandaşların Elazığ Belediyesi'nin sunduğu hizmetlere en kolay yoldan erişebilmelerini sağlayacak menü ve navigasyon yapıları oluşturularak Web sitesinin bütün sayfalarından aramak istediği bilgiye ulaştırılması hedeflenmiştir. Sayfanın modüler yapısı, karmaşıklıktan uzak, hiyerarşik menü yapısı ve sayfa düzeni ile ziyaretçilere rahat bir kullanım deneyimi sunulmak istenmiştir. Tüm sayfalarında fullpage, yani tam sayfa görünüm modelinin uygulandığı elazig.bel.tr sitesinde, boş beyaz alanları görmek neredeyse imkânsız. Bu da her sayfanın daha anlaşılır ve net formlarda sunulmasını ve kullanıcı haber ve diğer tüm içerik sayfalarını sitenin altına doğru kaydırarak okurken bile, menü ve hızlı işlemler alanlarının ekranda sabit kalmasını sağlıyor. Dinamik navigasyon butonlarıyla donatılan yeni tasarımda istenilen içeriğe çok az tıklama yapılarak ulaşılabiliyor.

TÜM CİHAZLARLA UYUMLU YAPAY ZEKA İLE DAHA AZ VERİ TASARRUFU
Esnek tasarım modelinin uygulandığı yeni elazig.bel.tr, cep telefonundan tablete, dizüstü bilgisayardan masaüstü bilgisayara kadar tüm cihazlarla uyumlu çalışıyor. Birçok yeni teknolojinin kullanıldığı Elazığ Belediyesi kurumsal web sitesi, yapay zeka özelliği ile kullanıcının hangi cihazdan giriş yaptığını, hangi internet erişimini kullandığını tespit ederek site veri yapısında optimizasyon gerçekleştiriyor. Böylece cep telefonundan elazig.bel.tr sitemize giriş yapıldığında, tüm site verileri sıkıştırılarak hem sitenin daha hızlı açılması sağlanıyor, hem de kullanıcının mobil veri kullanımı minimuma indiriliyor. e-Belediye hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak amacıyla API web servislerine de sahip olan yeni web sitesi, bu özelliği ile proje aşamasında olan ve yakında vatandaşların hizmetine sunulacak olan mobil uygulamalara veri erişim altyapısı sağlamış olacak. 

YENİ E-BELEDİYE HİZMETLERİ ÇOK YAKINDA 
Yenilenen elazig.bel.tr, esnek yazılım altyapısı ile sürekli geliştiriliyor. Vatandaşların daha çok hizmet alabilmesini sağlayacak yeni e-Belediye uygulamalarının geliştirilmesi çalışmaları hızla devam ediyor. Tamamlanan her çalışma, esnek yazılım altyapısına anında entegre edilerek vatandaşların kullanımına sunulacak.
 

EN ÇOK TERCİH EDİLEN YAZILIM FİRMASI TARAFINDAN OLUŞTURULDU
Türkiye genelindeki 600'den fazla kurum, belediye, dernek ve haber sitesine hizmet sunan Medya İnternet Yazılım ve Telekomünikasyon Hizmetleri tarafından geliştirilen web sitesi  birçok yeni modül ve online hizmetleride kullanıcıya sunacak. 

Web sitesi için uzun bir süreden beri üzerinde titizlikle çalıştıklarını belirten Medya İnternet Yazılım ve Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Er, "14 yıldan beri ülke genelinde yüzlerce web sitesine imzamızı attık, hepsinde gurur duydum heyecan duydum. Ama bugün yayına sunduğumuz elazig. bel.tr adresi beni ayrı heyecanlandırdı. Çünkü elazig.bel.tr web sitesi meslek hayatım içinde "ustalık eseri" oldu" dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN