Elazığ Belediyesinden Hummalı Temizlik Çalışması

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kurban bayramı sonrası kurban kesim ve satışı için belirlenen noktalarda hummalı bir temizlik çalışması başlattı.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ataşehir ve Hicret Mahalleleri olmak üzere iki alanda oluşturulan kesim ve satış yerlerini buharlı temizlik araçlarıyla yıkayarak dezenfekte etti.

Alandaki çöp ve hayvan atıklarını usulüne uygun toplayan ekipler daha sonra oluşabilecek hastalıkları önlemek amacıyla kurban kesimi için açılan kuyuları kireçli toprakla kapattı.

"Bayram Süresince Görev Başında"
Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada; vatandaşların bayramda kurban vazifelerini temiz ve hijyenik bir ortamda yerine getirebilmeleri için belediye ekiplerinin bayram süresince görevi başında oldukları ve herhangi bir olumsuzluğa mahal vermeden çalıştıkları belirtildi. Özellikle hava koşulları nedeniyle şehir genelindeki bütün noktalardan çöp ve atıkların düzenli bir şekilde alınarak kötü koku yayılmasının ve görüntü kirliliğinin oluşmasına izin verilmediği kaydedildi.


                                                                                               

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN