Elazığ'da 'Biz Anadoluyuz' Projesi

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İlimiz gençlerinin sosyal alanda gelişimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor.

PAYLAŞ
Elazığ'da 'Biz Anadoluyuz' Projesi
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İlimiz gençlerinin sosyal alanda gelişimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor.
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

Gençlerimizin tarihi ve kültürel mirasımızı tanımaları ve gönüllülük bilincini arttırıcı ve özendirici faaliyetlerde bulunmaları amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ‘’Biz Anadoluyuz Projesi’’ kapsamında İlimiz gençleri Erzincan, Tunceli ve Bingöl illerine gönderilecek. Erzincan ve Bingöl İllerinden gelen gençlerimiz ise Elazığ’ da misafir edilecektir. 

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, ‘’ Biz Anadoluyuz Projesiyle gençlerimizin problem çözme, sosyal becerilerinin geliştirilmesi, iletişim, takım çalışması, gönüllülük, sosyal sorumluluk, sağlıklı yaşam, israfı önleme, doğa ve hayvan sevgisi ile çevre bilinci oluşturma gibi konularda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Projeye katılacak gençlerimizin seçimini yaparken özellikle daha önce yaşadığı yer dışında farklı bir şehre gitme imkanı olmayan, gençlik faaliyetlerine katılma imkanı kısıtlı olan, kırsalda yaşayan dezavantajlı çocuklar ve gençler olmasına özen gösterdik. Bu doğrultuda ilimiz gençlerinden oluşan ilk kafilemizi bugün Erzincan’ a uğurladık.

Proje kapsamında İlimizde misafir edeceğimiz gençlerimiz için İlimizin yerel dinamiklerini göz önünde bulundurarak doğal ve tarihi güzelliklerin yer aldığı Harput, Keban gibi ilçelerimizi ziyaret, yerel halkla etkileşim, şehrimizin marka değerlerinin tanıtılması, gönüllülük faaliyetleri, doğa ve çevre etkinlikleri, gençlik merkezleri ziyareti gibi birçok faaliyeti gerçekleştireceğiz.’’ İfadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN