Elazığ'da Çirkin Provakasyon

Elazığ'da CHP İl Başkanlığı'nda çalışan F.A'nın yaşadığı evin kapısına üç hilalle birlikte çarpı işareti konuldu, aynı zamanda 'ölün' yazıldı. F.A'nın işaretlemeyi fark etmesinin ardından mahalleye gelen polisler, soruşturma başlattı...

PAYLAŞ
Elazığ'da Çirkin Provakasyon
Elazığ’da CHP İl Başkanlığı'nda çalışan F.A'nın yaşadığı evin kapısına üç hilalle birlikte çarpı işareti konuldu, aynı zamanda ‘ölün’ yazıldı. F.A'nın işaretlemeyi fark etmesinin ardından mahalleye gelen polisler, soruşturma başlattı...
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Elazığ’da bir şahsın evinin koridorundaki duvara "Ölün" yazılıp çarpı işareti konularak üç hilal yapılması ile ilgili soruşturma başlatıldığı bildirilirken, siyasilerden de açıklama geldi.

Olay, merkeze bağlı Rızaiye Mahallesi’nde bir binada F.A.’nın ikamet ettiği dairenin önünde meydana geldi. İddiaya göre, apartmanın önüne kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından "Ölün" yazılıp çarpı işareti konularak üç hilal yapıldı. Kapıyı açtığında durumu fark eden F.A.’nın yakınları durumu polise bildirdi. Polisin olay yerinde inceleme yapmasının ardından, şüpheli veya şüphelilerin tespit edilmesi için soruşturma başlatıldığı bildirildi. Öte yandan F.A.’nın CHP Elazığ İl Başkanlığı’nda gönüllü olarak görev aldığı ve üyesi olduğu belirtildi.

BAŞKAN IŞIKVER 'MEMLEKETİMİZİN HUZURUNU BOZMAYA FIRSAT VERMEYECEĞİZ'
Olayın ardından MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Elazığ’da bir evin girişine yazılan ve belirli çevreler tarafından bizimle ilişkilendirilmeye çalışılan, insanlık onurundan nasibini almamış haysiyet ve şeref yoksunları tarafından tertip edildiği belli olan bu ve benzeri hiçbir tiyatral girişimin, memleketimizin huzurunu bozmasına fırsat vermeyeceğimizi, bu alçak olayın aydınlatılarak faillerinin tespiti noktasında da emniyet güçlerimizin her türlü emrinde olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz." dedi.

MİLLETVEKİLİ EROL 'BU KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM'
Şahsın resmi bir parti çalışanı olmadığını üyesi olduğunu aktaran CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise, "Kimler tarafından yapıldığı meçhul olan bir partiye ideolojiye yönelik sembolün kullanıldığı provokatif eylemin Elazığ’ımızın huzurunu bozmasına izin vermeyeceğiz. Konu ile alakalı Elazığ Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü gereken çalışmayı titizlikle yürütmektedir. Bu konunun da takipçisi olacağım, bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

VALİ YIRIK 'EMNİYET BİRİMLERİMİZ GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPMAKTADIR'
Öte yandan yapılan olayla ilgili Elazığ Valisi Erkaya Yırık Yaptığı açıklamada, “İlimizde bir mahallemizde bulunan çok katlı binanın apartman boşluğuna yazılma yapılmıştır. Söz konusu müessif olayın aydınlatılması ve faillerinin en kısa sürede yakalanması için Emniyet birimlerimiz tarafından gerekli çalışmalar yapılmaktadır.”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN