'Emaneti Daha İleri Götüreceğiz'

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Ulu Önder Atatürk'ün vefatının 82. Yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında' Bize bıraktığın emaneti daha ileriye götürmek için usanmadan yorulmadan gayretimizi sürdürmeliyiz.' Dedi

PAYLAŞ

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Atatürk’ün vefatının 82. Yıl dönümü nedeniyle yayınladığı yayınladığı mesajında şunları söyledi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 82’nci yıl dönümünü milletçe hep birlikte idrak etmekteyiz.

Türk milletinin kudret ve haşmetinden aldığı güçle istiklal mücadelemizi başlatan ve  ‘Bu benim en büyük eserimdir’ dediği Cumhuriyet’i kurarak milli iradeyi hakim kılan ATATÜRK, ülkemizin her yönden muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için bütün ömrü boyunca mücadele içerisinde olmuş, var gücüyle çalışmıştır.

O, milletimizin tarih sahnesinden silinmek istendiği bir dönemde; kahraman bir komutan, muktedir bir politikacı ve ileriyi gören bir devlet adamı  olarak ülkesine ve milletine çok önemli hizmetlerde bulunmuş, her türlü zorluğa karşı ülkemizin iktisadi, zirai, sosyal, kültürel ve daha birçok alanda kalkınması için tüm imkanları seferber etmiştir.

Bizler, kendisini varlığından güç aldığı büyük milletine adayan Gazi Paşa’nın veciz bir şekilde ifade ettiği üzere; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek emanet ettiği bu vatanı daha ileriye götürmek için canla başla çalışmalı, milli ve manevi değerler altında birlik ve beraberlik içinde hedeflerimize ulaşma gayretimizi usanmadan, yorulmadan sürdürmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını sonsuz rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Ruhları şad olsun.”

Elazığ Yeni Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN