Genel

Genel Haberleri

OSB Başkanları İstişare Toplantısı Düzenlendi

OSBÜK ve TOBB tarafından Türkiye’deki OSB başkanları ve yöneticileri ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla “Covid-19 Sonrası Sanayide ve OSB’lerde Yol Haritası Tasarımı” istişare toplantısı düzenlendi.

Kocamın Cenazesinin Elazığ'a Getirilmesini İstiyorum!

Suudi Arabistan’da çalışan Elazığlı 65 yaşındaki Hüseyin Yıldırım (65) orada hayatını kaybetti. İki bacağı şeker hastalığı nedeniyle kesilen eşi, Suudi Arabistan’da bulunan kocasının cenazesinin Elazığ’a getirilmesi için yardım istedi.

Araç Sahibi Soluğu Sanayi Sitesinde Aldı

Elazığ’da bir aracın far dibine giren yavru kedi, serviste alt kısmı açılarak kurtarıldı ardından da doğal ortamına bırakıldı.

LGS Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında 20 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları "meb.gov.tr" adresinden açıklandı.

Van'da Keşif Uçağı Düştü!

İçişleri Bakanı Soylu, Van'da bir keşif uçağının kırıma uğradığını bildirdi.

20:53'te Ulusa Seslenecek!

Danıştay 10. Dairesi'nin Ayasofya Camii'ni müze yapan 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesinin ardından Ayasofya Camii'nin Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına yönelik Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

40 Emniyet Müdürünün Yeri Değişti

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çeşitli ilçe ve şubelerde görevli 40 emniyet müdürünü kapsayan atama ve yer değiştirme işlemi gerçekleştirildi. İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcılarından Kamil Yıldırım’ın Elazığ'a geleceği öğrenildi.

Elazığ’da Bocce’ye İlgi Artıyor

Elazığ’ın 3 yıl önce tanıştığı Bocce sporuna ilgi arttığı Türkiye ve balkanlardan da bu spora merak salanların derece ile döndükleri belirtildi.

Tesis YılSonunda Hizmete Girecek!

Bor madeni rafine edilirken çıkan lityumu işleyecek tesis bu sene sonunda üretime başlayacak. Böylece Türkiye bataryalarda, elektrikli otomobillerde ve mobil cihazlarda kullanılan lityumla önemli bir güç olacak...

Bugün Hemen Açılmalı!

Yargı kulislerinde “1934 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı’nın iptali” yönünde sonuç çıktığı, şu an imza aşamasında olduğu ve kısa bir süre içerisinde açıklanacağı konuşuluyor.

Bahçeli'den Çoklu Baro Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Görüşülen çoklu baro kanun teklifiyle barolar demokratikleşecek, avukatlar özgürleşecek, savunma daha da güçlenecektir” dedi.

32 Milyon Kök Kenevir Yakalandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucuya geçit vermediklerini belirterek, "Sadece son 15 günde Diyarbakır Lice'de yaklaşık 32 milyon kök kenevir, 3,7 ton esrar yakalandı." ifadelerini kullandı.

Sessiz Çığlık Devam Ediyor!

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti 309'uncu gününde müjdeli haberle devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu Malatya’da

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya’ya geldi.

Kanyonlara İskeleler Kuruluyor

Elazığ’da 9 milyon yıl öncesine ait olduğu belirlenen yeni keşif olarak ortaya çıkartılarak Saklıkapı ve Karaleylek ismi verilen kanyonlarının turizme kazandırılması için yapımı tamamlanan iskeleler, tekne yardımı ile çekilerek kurulumu yapıldı.

Büyük Devlet Olmak Bunu Gerektirir

Türkiye, pandeminin başladığı ilk günden bu yana 130 ülkedeki 90 binden fazla vatandaşını yurda getirdi. Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu "Bu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tahliye operasyonudur" ifadesini kullandı.

Kurulan Tuzakları Yerle Bir Ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz’de kurulmaya çalışılan oyunların ve tuzakların yerle bir edildiğine dikkat çekerek “Uluslararası hukuktan kaynaklı çalışmalarımızı taviz vermeden sürdüreceğiz” dedi.

Bu Afişler Koronavirüsü Unutturuyor

Bingöl Belediyesinin korona virüse karşı vatandaşların maskesiz sokağa çıkmaması için billboardlara astığı yöresel şiveli afişler gülümsetti.

Herkes Galerici Olamayacak!

İkinci el taşıt alım satımı yapan işletmelere yeni düzenlemeler geliyor. Ticaret Bakanlığı, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Yönetmeliğinde değişikliğe gidiyor.

Toplam 342 haber.