Genel

Genel Haberleri

Sobada Yaktığı Paralar Geri Döndü

Çankırı'da, tıp fakültesinde okuyan oğlunun eğitimi ve engelli annesinin tedavi masrafları için biriktirdiği 15 bin lirası sakladığı kuzinede yanan Gülşen Hayta'nın mağduriyeti, Merkez Bankası tarafından giderildi.

İkranur Cinayet Kurbanı mı?

Kayıp İkranur’dan üç gün sonra acı haber geldi. Savcılık, dere yatağında cesedi bulunan küçük kızın öldürülmüş olabileceğini düşünüyor.

Sarma Sigara Dönemi Bitti

Ticari amaçla sigara kâğıdına tütün sararak satmak, bugünden itibaren yasak. Aykırı davrananlar, altı seneye kadar hapis cezası ile yargılanacak.

Avukat İş, Onlar Koltuk Derdinde

Avukatlık kanununda yapılacak düzenlemeyle çoklu baro sisteminin getirilmesi planlanırken, bu değişikliğe karşı olan ve yürüyüş yapan baro başkanları bugüne kadar avukatların yaşadıkları problemler için kılını bile kıpırdatmadı.

Yargıtay'dan Fazla Mesai Kararı

Milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren emsal niteliğindeki karar Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'nden geldi.

Vali Kadir Ekinci Açıklama Yaptı

Bingöl’de meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremden ilk gelen bilgilere göre iki köyde bazı evler çöktü, 9 kişi yaralandı.

Depremin Ardından Hasar Tespitleri Devam Ediyor

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremde karakola ait iki gözetleme kulesinin çökmesi nedeniyle 3 güvenlik korucusu yaralandı.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, “Bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu; Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. tahmin edilmektedir” denildi.

Jandarma Teşkilatının 181. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni

Jandarma Teşkilatının 181. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Elazığ İl Jandarma Komutanlığı tarafından sosyal mesafeli çelenk sunma töreni düzenlendi.

Türkiye'nin Rüzgar Enerjisi Karnesi!

Türkiye'nin birçok yerinde 2019 itibarıyla 3 bin 285 türbin dikildi, 198 santralde toplamda 8 bin 56 megavat seviyesinde kurulu güç, enerji sistemine kazandırıldı.

Hac Kontenjanlarına Sınırlama!

Suudi Arabistan’da her geçen gün artan korona virüs vakaları nedeniyle hac ziyaretlerine yüzde 20 kontenjan sınırlaması getirilmesi planlanıyor.

Yurt İçi Uçuşlar Adım Adım Normalleşiyor

Normalleşme adımları kapsamında dün başlayan yurt için uçuşları bugün de devam ederken Türk Hava Yolları (THY), 4 Haziran’dan itibaren İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlarını arttırarak Türkiye’nin 34 şehrine uçuş başlatacak.

Bilim Kurulu Üyesi Açıkladı

TÜRKİYE 'de koronavirüs tedbirleri gevşemeye başlarken koronayala ilgili bazı şeyler merak ediliyor. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'ye katıldığı bir televizyon programında virüs duman yoluyla da bulaşır mı sorusu yöneltildi.

81 İl Valiliğine Gönderildi

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı, kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıkları belirledi..

Meclis Açılıyor

Türkiye'deki koronavirüs salgını nedeniyle 16 Nisan'da tatile giren Türkiye Büyük Millet Meclisi 48 günlük aranın ardından bugün tekrar yasama faaliyetlerine başlayacak. Bekçilerin yetkileri, yargı reformu ve TBMM Başkanı seçimi öne çıkan gündemler olacak.

1 Haziran Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki vaka ve ölü sayılarını paylaştı. İşte Bakan Koca'nın paylaşımı...

Yıkımı Durduran Kediler Kurtarıldı!

Elazığ’da depremde ağır hasar gören 7 katlı binanın yıkımı sırasında bina içinde fark edilen kedi ve yavruları, yıkım durdurulup 4 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

Şehitlerimiz Var!

Hakkari Çukurca 'da çıkan çatışma sonucu 2 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimizin isimleri açıklandı.

Bakan Murat Kurum Çok Kızdı

Bakan Murat Kurum, deprem bölgesinde yapımı süren konutlardaki eksiklikleri fark ederek, firma müteahhidine, "İşini düzgün yapmayacaksan bırak" diyerek tepki gösterdi.

Toplam 342 haber.