Genel

Genel Haberleri

Adliyelerin Açılış Tarihi

Erdoğan: "Adliyelerdeki dava, icra, şikayet, itiraz, bildirim süreleriyle ilgili ertelemenin 30 Nisan'da dolan tarihini 15 Haziran'a kadar uzatıyoruz"

İşte Ölü ve Vaka Sayıları

Sağlık Bakanı Farettin Koca, Türkiye'deki toplam vaka toplam ölüm sayılarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Koca Son Durumu Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınıyla ilgili Türkiye’deki son durumu açıkladı.

Kira Yardımı 1 Sene Uzatılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projesi bitmediği için evini alamayanlara kira yardımının 36 aydan 48 aya çıkarılacağını söyledi.

65 Yaş Üstüne Müjdeli Haber

65 yaş üstü vatandaşlara, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde 3 saatlik yürüyüş izni verilmesi bekleniyor.

Ücretsiz Maske İçin Açıklama Geldi

E devletten maske siparişi nasıl verilir? PTT , maskeleri ne zaman getirecek? Maske için mesaj gelmeyenler ne yapacak? Ücretsiz maske için açıklama geldi. Mesaj gelmeyen vatandaşlar için yapılan açıklama ve başvuru bilgileri haberimizde.

4 Yeni Belirti!

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri, yeni tip koronavirüs belirtileri listesine 4 yeni semptom daha dahil edildi. Acil tıbbi müdahale gerektiren belirtiler nefes almada zorlanma, göğüs bölgesinde geçmeyen ağrı veya baskı hissi, bilinç karışıklığı ve morarma.

Bakan Koca, Vaka ve Ölü Sayısını Paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki toplam vaka ve ölüm sayılarını açıkladı.

Diyanet Açıkladı

Türkiye'deki koronavirüs salgını günlerinde Ramazan ayı da denk gelince koronadan korunmak için sık sık kullanılan ve Avrupa'nın da "Türklerin gizli silahı" olarak tanımladığı kolonyanın orucu bozma ihtimali bir kez daha akıllara geldi. Diyanet'in yayınlarına göre ise kolonya ve parfüm orucu bozmuyor.

Hoş Geldin 11 Ayın Sultanı

Ramazan ayı, yüce dînimiz İslâm´da oruç tutmanın farz olduğu aydır. Kamerî senenin dokuzuncu ayıdır. Şâban ayı ile Şevval ayı arasındaki aydır. Kur´ân-ı Kerîm´de adı geçen ve değerine vurgu yapılan yegâne ay Ramazan ayıdır.

Erdoğan Ulusa Seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Marşı etkinliği öncesi ulusa seslendi.

İşte Ölü ve Vaka Sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki toplam vaka ve toplam ölüm sayılarını açıkladı.

İşsizilik Maaşları Yatırılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal mesafenin korunması amacıyla işsizlik ödeneklerinin Nisan ayında olduğu gibi Mayıs ayında da banka hesaplarına yatacağını açıkladı. Hak sahiplerinin 26 Nisan tarihine kadar IBAN bildirmesi gerekiyor.

Benzin ve Motorine İndirim Geldi

Petrol fiyatlarının düşüşüyle benzin ve motorin fiyatlarına indirim geldi. EPGİS'in açıklamasına göre; bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 41 kuruş, benzinin litre fiyatına 31 kuruş indirim geldi. Bu indirimlerin ardından benzin ve motorinin litresi 5 TL'nin altına düştü.

İngiltere Aşıyı Denemeye Başlıyor

İngiltere Sağlık Bakanı, üzerinde çalışılan koronavirüs aşısının 23 Nisan Perşembe günü insanlar üzerinde denenmeye başlanacağını bildirdi.

Borçlar Ertelenecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çiftçilerle ilgili karardan 46 binden fazla kişinin yararlanacağını açıkladı.

Koronavirüs Neden Erkekleri Kadınlardan Daha Fazla Öldürüyor?

Avustralyalı genetik profesörü Jenny Graves, yeni tip Koronavirüs'e (Covid-19) karşı, erkeklerin kadınlara göre daha fazla etkilendiğini, bunun nedeninin de, Y genlerinden biri olan SRY'nin salgıladığı erkeklik hormonu olduğunu vurguladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan Ayı Genelgesi

İçişleri Bakanlığı'nca 81 ilin valiliğine, Ramazan ayında alınacak tedbirlerle ilgili genelge gönderildi.

Toplam 342 haber.