Haberde İnsan

En Son Sözleri Helallik İstemek Oldu! En Son Sözleri Helallik İstemek Oldu!
Binlerce Kalemi Koleksiyon Haline Getirdi Binlerce Kalemi Koleksiyon Haline Getirdi
Elazığ Belediyesinden Depremzede Aileye Yardım Eli Elazığ Belediyesinden Depremzede Aileye Yardım Eli
Elazığlı Kore Gazisi Hayatını Kaybetti Elazığlı Kore Gazisi Hayatını Kaybetti
Elazığ'dan, Dünya'ya Bal İhracatı Yapıyor Elazığ'dan, Dünya'ya Bal İhracatı Yapıyor
İşte O Hemşehrimizin Eğitim Serüveni İşte O Hemşehrimizin Eğitim Serüveni
Depremzede Musa'dan Güzel Haber Depremzede Musa’dan Güzel Haber
Haberde İnsan Haberleri

O Öğrencilerinin Öğretmeni Değil, 'Fethi Babası'!

Elazığ’da bir oğlu hayatını kaybeden, bir oğlu da trafik kazası sonucu yatağa bağımlı kalan 3 çocuk babası 53 yaşındaki öğretmen Fethi Aydın, spor sayesinde bir çok genci batağa sürüklenmekten kurtarıp, hayatlarına dokundu. O öğrencilerin "Fethi Babası", öğrenciler ise onun evlatları oldu.

62 Yaşında Ekmeğini Böyle Kazanıyor!

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde 16 metrekarelik dükkanı bulunan 62 yaşındaki demir ustası Davut Beyazelma, 45 yıldır eski yöntemlerle demire şekil vererek ekmeğini kazanmayı sürdürüyor.

Atanamayınca Kendi Çiftliğini Kurdu!

Elazığ'da 1 çocuk annesi üniversite mezunu Ceyda Can, atanamayınca kendi çiftliğini kurarak tavuk ve hindi yetiştirip satış yapmaya başladı.

Elazığ'da Yaylacıların Dönüş Hazırlığı!

Elazığ’da ilkbaharla birlikte yaylalara giden sürü sahipleri, sonhabarın gelmesiyle birlikte dönüş hazırlıklarına başladı

61 Yaşında Liseyi Bitirdi

Elazığ'da polis ekipleri 61 yaşında liseyi bitiren 1 çocuk annesi Hatice Şükran Şerbetçi'ye doğum günü sürprizi yaptı.

Mehmetçik Bir Hayali Daha Gerçekleştirdi

Elazığ'da 17 yaşındaki fiziksel engelli Rojda'nın asker üniforması giyme hayalini, Mehmetçik gerçekleştirdi.

Şehit Uzun Adına Hatıra Orman Oluşturuldu

Fettullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında şehit düşen Elazığlı Polis Memuru Mehmet Şevket Uzun'un babası Bünyamin Uzun, oğlunun anısına köyüne 2 bin 500 fidan dikerek Hatıra Ormanı oluşturdu. Baba Uzun, diktiği 500 adet badem ağacının gelirini ise köye bağışladı.

Bin TL'ye aldığı hurdadan muhteşem bir otomobil çıktı

Elazığ'da bir kişi, bin liraya hurda olarak aldığı 1974 model Anadol marka araca 15 bin lira masraf ederek muhteşem bir otomobil haline getirdi, 50 bin TL'ye almak için müşteri çıkanları da geri çevirdi.

Bu Aracın Adı Koronasavar!

Pandemiden dolayı, 45 bin lira vererek üstü açılabilir hale getirilen 28 yaşındaki otomobili alan Tuba Öztürk, gönül rahatlığı ile gezmeye başladı

Pilotluğu bıraktı, devlet desteğiyle kendi işinin patronu oldu

Elazığ'da 62 yaşındaki Metin Yeli, 3 yıl önce 43 yıllık pilotluk kariyerinden istifa edip devletten aldığı destek ile ilçesine Kayısı Entegre Tesisi kurarak hayalini gerçekleştirdi.

Elazığ'da Salçalı Köfte Yapan Türkmen Gelini Görenler Şaşırıyor

Türkmenistan'dan Elazığ'a gelin gelen Maksad Jumamuradova, eşinin açtığı dükkanda döner kesip, Elazığ'a özgü salçalı köfte yapıyor.

Yaptığı Ağaç Ev İle Koronavirüsten Korunuyor

19 pandemisi sürecinde vaktini ve gecelerini geçirdiği yer oldu.

En Son Sözleri Helallik İstemek Oldu!

Mardin'in Derik ilçesinde 5 yıl önce yürütülen hendek operasyonlarında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir'in ailesi, oğullarının hatırası ve kokusu ile yaşıyor.

Binlerce Kalemi Koleksiyon Haline Getirdi

Elazığ'da yaşayan 71 yaşındaki Gazanfer Albayrak, hobi olarak 20 yılda 19 bin kalem biriktirerek koleksiyon haline getirdi.

Elazığ Belediyesinden Depremzede Aileye Yardım Eli

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası evleri yıkılan, yatalak annesi ve engelli ablasına bakan Burhan Çitil'in tüm eşyaları Elazığ Belediyesi tarafından karşılandı.

Elazığlı Kore Gazisi Hayatını Kaybetti

Elazığ'da hayatını kaybeden 89 yaşındaki Kora gazisi Şükrü Yılmaz'ın naaşı köyünde toprağa verildi.

Elazığ'dan, Dünya'ya Bal İhracatı Yapıyor

Elazığ’da şehir hayatından kaçarak köye yerleşen ve hobi olarak bir kovanla başladığı 190 kovana ulaştığı arıcılıkta markasını da oluşturan Mehmet Saka, Rusya ve Avrupa’ya bal ihracatı yapmaya başladı.

İşte O Hemşehrimizin Eğitim Serüveni

Elazığ’da 60 yaşındaki Abdullah Yalınkılıç, 40 yaşında tekrar başladığı okuma hevesiyle 20 yılda 7 üniversite bitirerek gençlere örnek oldu.

Depremzede Musa’dan Güzel Haber

Bingöl’de meydana gelen depremde enkaz altında kalan 3 yaşındaki Musa Yıldız’dan güzel haber Elazığ’da tedavi gördüğü hastaneden geldi. Hastanede tedavisi süren Musa’nın, gözünün üzerinden darbe aldığı ancak görme kaybının bulunmadığı, tedaviye göre 2-3 gün içerisinde ise taburcu edilmesinin planlandığı bildirildi.

Toplam 19 haber.