Tunceli

Tunceli Haberleri

Maçoğlu, Göreve Başladı!

Korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıktığı için 26 gün hastane ve evde karantinada olan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, tedavi süresinin tamamlanmasının ardından göreve başladı.

Tunceli Kırsalında EYP Düzeneği Ele Geçirildi

Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında jandarma timleri tarafından düzenlenen operasyonda 1 adet EYP düzeneği ele geçirildi.

3 Üniversite Bitiren Kadın Atanamayınca Bakın Ne Yaptı?

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde 3 üniversite bitiren ve atanamayan Ebru Biçer, girişimci oldu, açtığı çiğköfte salonuyla iş hayatına atıldı.

Mühimmat Ve Malzeme Ele Geçirildi!

Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Tunceli'de Terörist Avı!

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Ovacık İlçesi kırsalında 3 teröristin etkisiz hale getirildiği, bölgede operasyonun devam ettiği kaydedildi.

Nesli Tehlike Altında Olan O Hayvanlar Görüntülendi

Tunceli’de bir köyde 6 taraklı Geyik Böceği ile 2 farklı semender türü görüntülendi.

Tunceli Belediyesi’nde Kırmızı Alarm

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun korona virüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından, belediye başkan yardımcıları ile başkanlık katı çalışanlarına evlerinde 14 günlük karantina uygulanmaya başlandı, belediyede de temel hizmetler dışındaki hizmetleri geçici süreyle durdurdu.

Maske Zorunluluğu Getirildi!

Tunceli merkezi ve ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maska takma zorunluluğu getirildi.

Tunceli'de 10 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Tunceli'nin Ovacık kırsalında 1 ay önce başlatılan bahar operasyonunda son bir hafta içinde etkisiz hale getirilen 6 teröristle toplam sayı 10'a yükseldi.

Dut Bahçeleri İncelenerek Üreticiler Bilgilendirildi!

Türkiye’nin en önemli dut üretim merkezlerinden biri olan Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde üreticiler, hasat öncesinde bilgilendirildi, bahçeler teknik personeller tarafından incelendi.

Tunceli'de Yamaç Paraşütü Heyecanı!

Kentte bin 200 rakıma yapılan kalkış pistinin bitirilmesiyle birlikte, terörden temizlenip huzura kavuşan Tunceli'de profesyonel ve amatör sporcular yamaç paraşütü yapmaya başladı.

Tunceli’de Kar 503 Koyun ve Kuzuyu Telef Etti

Tunceli’de 4 gün önce etkili olan kar yağışının kent genelinde 503 koyun ve kuzuyu telef ettiği belirlendi.

Yaban Keçileri Yavruları İle Birlikte Görüldü

Tunceli’de Pülümür Vadisi’nde yaban keçileri yeni doğmuş yavrularıyla birlikte görüntülendi.

Yaban Keçileri,Bu Kez Kurumların Bahçesine Kadar Geldi

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde son günlerde sıklıkla görülen yaban keçileri, bu kez aralarında hükümet konağının da olduğu kurumların bahçesine kadar gelmesi dikkat çekti.

Tilki Karnını Doyurdu, Kurt ise Derede Serinledi

Tunceli’de vatandaşlar tarafından bırakılan yiyeceklerden yiyen tilki ile dereye girerek serinleyen kurt görüntülendi.

Ters Lalelerin, Görsel Şöleni Devam Ediyor

Tunceli dağlarını da süsleyen ağlayan gelin ve hüzün çiçeği olarak da bilinen ters lalelerin görsel şöleni sürüyor. Baharla birlikte ters lalelerin yanı sıra yaban laleleri de doğaya ayrı bir renk katıyor.

Munzur Vadisi, Kendisine Hayran Bıraktırıyor

Tunceli’de el değmemiş doğası ve bitki örtüsüyle doğal güzelliğinden söz ettiren Türkiye'nin ikinci büyük milli parkı Munzur Vadisi, baharla coşan su sesiyle kendisine hayran bıraktırıyor.

Tunceli'nin Yaban Hayatı Foto Kapanla Görüntülendi

Tunceli'de yaban hayatı, kurulan foto kapanlarla görüntülendi. Görüntülere vaşak, ayı, dağ keçilerinin de aralarında olduğu bir çok hayvan takıldı.

Görünce Hayran Kalacaksınız...Kartpostallık İlçe..

Yeşile bürünen Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde yağışlarla birlikte Anadolu semenderleri de ortaya çıkarken, ilçenin müdavimi yaban keçilerinin de yeşile bürünen doğada karınlarını doyurması dikkat çekti.

Toplam 997 haber.