'İlimize Can Suyu Olabilecek Bir Yatırımı Kaçırdık'

Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal, Özel Harekat Bölge Müdürlüğü'nün Elazığ'da kurulmamasıyla ilgili ilimiz için büyük bir fırsatın kaçırıldığını ifade etti.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal, Özel Harekat Bölge Müdürlüğünün Elazığ’a kurulmamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bölge müdürlüklerinin önemine değinen Kangal, bu tür kurumların bölgeye hitap ettiğini ve kurulduğu şehir için büyük bir yatırım olduğunu belirterek Elazığ’a kurulmayarak bir fırsatın kaçırıldığını ifade etti.

'BÖYLESİ BİR KURUM NEDEN ELAZIĞ'A GETİRİLMEDİ'      
Başkan Kangal açıklamasında;  “Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığının kurmayı planladığı bölge müdürlükleri kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğünün Malatya’da kurulmasına karar verildiği ve bu doğrultuda çalışmalara başlandığı haberi gündeme gelmiştir. Kurulum faaliyetlerine başlanılan ve tamamlanması halinde tüm bölgeye hitap edecek olan bu kurumda, yaklaşık 3-4 Bin personelin görev alacağı açıklanmıştır. Bir il için çok büyük bir yatırım anlamına gelen ve şehrin kalkınmasında yadsınamaz faydalar sağlayacağı açık olan böylesine bir kurumun neden şehrimize getirilemediği ise Elazığ kamuoyunda anlaşılamamıştır. Zira öncelikle Emniyet Genel Müdürümüzün Elazığlı olması akıllara gelen ilk argümandır. Bu hususun avantaja dönüştürülerek söz konusu yatırımın Elazığ’a kazandırılması noktasında mevcut yöneticilerimizin neden aktif rol almadığı da kamuoyunda tartışılan bir konudur.”

'İLİMİZE CAN SUYU OLABİLECEK BİR YATIRIMDI'
“Gerçek olan şudur ki; Elazığ için büyük bir fırsat kaçırılmıştır. Bu sayede , görev alacak personel ve aileleri ile birlikte kalabalık bir nüfus ekonomik anlamda şehre büyük bir girdi sağlayacak, buna ilaveten idari ve sair personel bakımından da istihdam arttırılabilecekti. Deprem , pandemi , işsizlik ve daha birçok sorunu bünyesinde barındıran şehrimizin ticari , sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacıyla, yetkililerin zamanında girişimde bulunup , bu yatırımı Elazığ’a kazandırması beklenirdi. Böylelikle, son yıllarda sosyo ekonomik yönden çöküşe geçen ilimize can suyu olabilecek bu denli büyük bir yatırım , hemşehrilerimize de büyük bir moral olabilecekti.” İifedelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Kasım MOLLA | 06 Mayıs 2021 03:24

    Zaten Elazığ'da kiralar ateş pahası birde onla gelsinki,millet iyice bunalıma mı girsin.Yeni tahliye edilip yıkılacak merkezde 500 bina var, burda oturan binlerce insan ev bulamayıp,çadırlara mi çıkacak,be adam.Memleketin Sivas'a götürseydin ya.

BUNLARA DA BAKIN