'Kadınlarımız Hep Baştacıdır'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, 'Bugün ekonomiye daha fazla kadın elinin nasıl değmesi hususlarını konuşmamız gerekirken maalesef kadına şiddet ülke gündeminden düşmemektedir. Bu durum vicdan sahibi her kesimin rahatsız olması gereken bir durumdur' dedi.

PAYLAŞ
'Kadınlarımız Hep Baştacıdır'
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Bugün ekonomiye daha fazla kadın elinin nasıl değmesi hususlarını konuşmamız gerekirken maalesef kadına şiddet ülke gündeminden düşmemektedir. Bu durum vicdan sahibi her kesimin rahatsız olması gereken bir durumdur” dedi.
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ARSLAN: KADINA ŞİDDET KONUSU KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR ETSO
Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “ Yeryüzünü güzelleştiren ve yaşanır hale getiren kadınlarımız, aydınlık yarınlara yürümemizi sağlayan en büyük gücümüzdür. Kadınlar öyle bir yüreğe ve güce sahiptirler ki, hem evlerini hem de iş yerlerini büyük başarı örnekleri ortaya koyarak yönetmektedirler. Bu noktada kadınların üretime daha fazla katılmasını çok önemsediğimizi belirtmek istiyorum.

Dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmek istiyorsak, bunu ancak ekonomiye daha çok kadın eli değdiğinde başarabiliriz. Toplumsal hayatın her alanında etkin rol oynayan kadınların toplumların kalkınmasında, güçlü ekonomi seviyesine çıkılmasında ve güçlü nesillerin yetiştirilmesindeki etkileri yadsınmayacak kadar önemlidir. Hem kültürümüz hem de yüce dinimizde kadın çok müstesna bir yerde olmasına karşın bugün maalesef ülkemizin en önde gelen gündem maddelerinden biri kadına şiddet konusudur. Kadının iş hayatında daha fazla nasıl yer alması gerektiği hususlarını konuşmamız gerekirken ne yazık ki, kadına şiddet bugün önceliğim olmuştur. Bu durum tüm vicdan sahiplerini rahatsız etmesi gereken bir husustur. Bu duygu ve düşüncelerle kadınların hayatın her alanında ki katılımlarının yükseldiği, başta şiddet, ayrımcılık ve fırsat eşitsizliği gibi önemli sorunlarının tamamıyla çözüldüğü günleri görmek dileğiyle başta Girişimci Kadın Üyelerimiz olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN