MÜSİAD Dost Meclisi Toplantısını Gerçekleştirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Geleneksel olarak düzenlenen Dost Meclisi Toplantısının yeni dönem de ilk konuğu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz oldu.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ üyelerine Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destek ve hibeleri hakkında bilgi verildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Gürkan, “İlimizde yatırımların canlanması ve girişimciliğin desteklenmesi anlamında TKDK büyük öneme sahiptir. Öncelikle bu bilgilendirme toplantısı için bizlere zaman ayırdıkları için İl Koordinatörümüz Sertaç Yılmaz Beye teşekkür ediyorum” dedi.
GÜRKAN: EKİBİNİ KUTLUYOR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ
TKDK destekleri il ekonomisinin kalkınması adına büyük önem taşıdığına vurgu yapan MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan, “MÜSİAD olarak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından sağlanan destekleri çok önemsiyoruz ve üyelerimiz arasında da bu desteklerden faydalanıp ilimize yeni yatırımlar yapıp ve istihdamı arttıran pek çok üyemiz bulunmakta. TKDK’nın İlimizde Tarımsal ve kırsal alanda vermiş olduğu destekler, ilimiz ekonomisini ve istihdamını canlandırılmasına olan katkısı oldukça önemlidir. TKDK’nın Faaliyete geçtiği günden bugüne sunulan Projelerde ve alınan desteklerde ilimizin bugüne kadar en fazla destek alan iller arasında yer alması ve bu projelerin problemsiz olarak faaliyetlerine devam etmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Bu Başarıyı yakalamada emeği geçen TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Bey ve ekibini kutluyor, Başarılarının devamını diliyoruz” dedi.
YILMAZ: KURUMUMUZDAKİ YENİ GELİŞMELERDEN DESTEKLENECEK
TKDK Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz, “Tekin Gürkan Başkanımıza ve yeni yönetim kurulu üyelerine çalışmalarından dolayı başarılar diliyorum. MÜSİAD Elazığ her dönemde olduğu gibi bu gün de bizleri bu sıcak dost meclisi ortamında konuk alarak kurumumuzdaki yeni gelişmelerden, desteklenecek olan faaliyetler hakkındaki bilgilendirmeleri birinci ağızdan üyelerine aktarmada gerçekten önemli bir görev üstlenmektedir. Bu sebeplerden dolayı Elazığ da Ekonomik faaliyet gösteren STK’lar içerisinde TKDK Desteklerinden en çok faydalanan ve projeleri hayata geçirme ve yatırıma dönüştürme noktasında oldukça başarılı olan bir Ekonomik Sivil Toplum Kuruluşudur” dedi.

Yılmaz, Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak onuncu başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunduklarını ifade ederek, Başvuru koşulları, gerekli belgeler, sözleşmenin gereklilikleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Toplantı sonrasında MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan tarafından TKDK İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz Beye MÜSİAD Elazığ’a vermiş oldukları desteklerden dolayı plaket takdiminde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN