TBMM Deprem Komisyonu'nun Elazığ Programı Belli Oldu

Depreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonu Elazığ'a geliyor.

PAYLAŞ
TBMM Deprem Komisyonu'nun Elazığ Programı Belli Oldu
Depreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırması komisyonu Elazığ’a geliyor.
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından depremle ilgili yapılan tüm çalışmaları incelemek üzere TBMM Deprem Komisyonu Elazığ’a geliyor.

TBMM Deprem Komisyonu 10 Mart Çarşamba günü 22.15 Uçağı ile Elazığ’a Geliyor. Programa TBMM Deprem Komisyonu Başkanı AK parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu öncülüğünde 40 milletvekilinin de katılması bekleniyor. Deprem Komisyonunun, Saat 00.45’de Elazığ Havalimanında olması bekleniyor. Ardından 11 Mart Perşembe Günü Saat 10.00’da Elazığ Valiliği’nde depremle ilgili yapılan tüm çalışmalar incelenecek.  
TBMM DEPREM KOMİSYONUN PROGRAMI ŞÖYLE;
22.15-22.45 Havalimanına Ulaşım (Toplanma Noktası: TBMM 2 No’lu Kapı)
23.25-00.35 Ankara-Elazığ Uçuşu
00.45-01.00 Otele Varış
11 MART 2021, PERŞEMBE 1
10.00-10.30 Elazığ Valilik Ziyareti
10.30-13.00 Valilikte Bilgilendirme Toplantısı (Depremle İlgili Yapılan Tüm Çalışmalar)
Elazığ (ve Malatya) İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
Elazığ (ve Malatya) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü
Elazığ (ve Malatya) Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
15.00-17.00 Elazığ Belediyesi Bilgilendirme Toplantısı Belediye Başkanlığı Sunumları (Depreme ve Depremzedelere Yönelik Yapılan Çalışmalar, Kentsel Dönüşüm Projeleri vs.)
DÖNÜŞ: 12 MART  CUMA
09.30-12.30 Elazığ Merkez Deprem Yaşanan Mahallelerin Ziyareti (Sürsürü, Mustafapaşa, Rüstempaşa, Yemişlik Bizmişen, Abdullahpaşa Mahalleleri..)
14.00-17.30 Merkez ve/veya Sivrice İncelemesi (Sivrice 30 km) (Güzergah durumlarına göre)
Konteyner Kentler-Geçici Barınma (Depremzede Ziyaretleri)
Kalıcı Konutlar (Teslim Edilenler, İnşaatı Devam Edenler)
Afet Konutları / Toplu Konut Alanı Yerinde Yapılan Dönüşümler (Kentsel Dönüşüm / Yenileme Projeleri)
Rezerv Alanlar Köy Konutları Yakınlarını Kaybedenlere Başsağlığı Ziyareti
17.45-19.30 Diyarbakır Havaalanın’ndan kalkış

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Sosyolog | 11 Mart 2021 01:18

    Deprem komisyon heyeti hoşgelmiş sefa ve çözüm getirmiş ola inşaallah Lütfen yanlışın neresinden dönülürse dönülsün kar ve yararlıdır . Zor değil sadece bir kaç dakika empatisel düşünceyle her şey doğru karara varır . Tabiki işin içinde insani düşünce gereklidir siyasi çıkarlar insanın önüne geçmemelidir Kuralar yenilenmeli talep alma sistemiyle kuralar mahallelerin tercih haklarıyla olmalıdır Köy evleri tatil evi değil çiftçi evine dönüştürmeli daha yolu başında iken lütfen bu yanlıştan dönünüz #deprem #komisyon #heyeti #elazığ #konutlar #köyevleri #toki #afad #metinbulut #şerafettinyıldırım #osmanfıhtılı #gürselerol #gakgolar #çiftçiler

BUNLARA DA BAKIN