Türkiye'nin Konuştuğu O Katil Elazığ'a Getirildi

Ordu'da, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Ceren Özdemir'i, evinin bulunduğu binanın girişinde bıçaklayarak öldüren, yakalandıktan sonra tutuklanan Özgür Arduç, dünkü mahkeme kararının ardından, akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.

PAYLAŞ
Türkiye'nin Konuştuğu O Katil Elazığ'a Getirildi
Ordu'da, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Ceren Özdemir’i, evinin bulunduğu binanın girişinde bıçaklayarak öldüren, yakalandıktan sonra tutuklanan Özgür Arduç, dünkü mahkeme kararının ardından, akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın pazartesi günü yapılan ilk duruşmasında cinayet sanığı Arduç, ifadesi sırasında akıl hastası olduğunu, öldürme hissinin kendi kontrolünde olmadığını, cezaevinden çıkarsa yine cinayet işleyeceğini, tedavi edilmek istediğini söyledi. Mahkeme katil zanlısı Arduç’un beyanı üzerine, akıl sağlığının tespit edilmesi gerektiği görüşüyle ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden rapor talep edilmesine karar verdi.

CEREN ÖZDEMİR ELAZIĞ RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ’NE SEVK EDİLDİ
Özgür Arduç, dünkü bu mahkeme kararının ardından, akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

AKIL HASTALIĞI OLUP OLMADIĞIYLA İLGİLİ MUAYENEDEN GEÇİRİLDİ
Tutuklu bulunduğu Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nden sabah saatlerinde cezaevi aracı ve yoğun güvenlik önlemleriyle Elazığ’a getirilen katil zanlısı Arduç, burada cezai ehliyetini engelleyecek düzeyde bir akıl hastalığı olup olmadığıyla ilgili muayeneden geçirildi.

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN