Vali Toraman'dan Öğretmenler Günü Mesajı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında 'öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen saygın bir meslektir' dedi.

PAYLAŞ
Vali Toraman'dan Öğretmenler Günü Mesajı
Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında "öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen saygın bir meslektir" dedi.
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Toraman, öğretmenlik mesleğinin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen saygın bir meslek olduğunu belirtti.

Vali Toraman mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen saygın bir meslektir.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak yeteneğini kazanmamıştır.” diyerek öğretmenlerin milletin geleceğini şekillendirmedeki etkin rolüne dikkati çekmiştir. Bu sebeple Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır." 

"ÖĞRETMENLER GELECEĞİMİZİN MİMARIDIR"
Öğretmenlerin geleceğin mimarı olduklarını ifade eden Vali Toraman; "Geleceğimizin mimarı olan öğretmenlerimizin almış olduğu bu asli görevi layıkıyla yerine getireceklerine, genç nesillerin vatan ve bayrak sevgisi ve milli şuur içerisinde dünyayı iyi tanıyan, donanımlı, devletine ve milletine faydalı birer fert olacak şekilde yetişmeleri için canla başla çalışacaklarına, büyük ve güçlü Türkiye hedefi için bu kutlu yolda fedakârca yürüyeceklerine yürekten inanıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN