Başkan Özgül 'Atam Emanetin Biz Gençlere Emanet'

İyi Parti Elazığ İl Teşkilatı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını düzenlediği törenle kutladı.

PAYLAŞ
Başkan Özgül 'Atam Emanetin Biz Gençlere Emanet'
İyi Parti Elazığ İl Teşkilatı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını düzenlediği törenle kutladı.
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çoşkuyla kutlanıyor.

Bu kapsamda, İyi Parti Elazığ İl Teşkilatı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını düzenlediği törenle kutladı.

Programa İl Başkanı Mevlüt Or, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Faruk Kanmaz, Kadın Kolları Başkanı Mesude Toraman Cömert ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Özgül ile çok sayıda teşkilat üyeleri katıldı.

Elazığ Valiliği Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İstiklala Marşının ardından İl Başkanı Mevlüt Or ve İyi Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Burak Özgül,  Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

BAŞKAN ÖZGÜL 'TÜRKİYE GENÇLERE EMANET'
Törende açıklama yapan İyi Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Burak Özgül, tüm gençlerin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak 'Türkiye gençlere emanet' dedi.

İyi Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Burak Özgül; “Milli Mücadelemizin başlangıcı sayılan 19 Mayıs 1919 tarihi, tek ülkemizin değil tüm Türk uluslarının özgürlük ve bağımsızlığın başlangıcıdır. Bu önemli günü gençlerimize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Biz iyi geçler olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize söylediği şu sözünü asla unutmuyoruz, “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz”. Atam siz görevinizi en iyi şekilde yaptınız. Görevi gençlerimize bıraktınız, biz gençler olarak söz veriyoruz, Cumhuriyetimizi yükseltecek ve yaşatacağız” dedi.

'KATİL İSRAİL'İ KINIYORUM'
Öte yandan İsrail’in Filistinli Müslümanlara yaptığı katliamları da kınayan Başkan Özgül, 'Katil İsrail’in Filistinli Müslüman kardeşlerimize yaptığı saldırıları kınıyorum. Tüm Müslüman Ülkelerinin Filistinli kardeşlerimizin yanında daha güçlü durması gerekmektedir' dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN